Barwy Barwaldu

Miasto otoczone obszernymi polami
Awatar użytkownika
Dorian Luther
Mieszkaniec
Posty: 432
Rejestracja: 03 maja 2016, 11:34
Lokalizacja: Hestia

Barwy Barwaldu

Postautor: Dorian Luther » 03 maja 2016, 22:12

Odszukany dosłownie w odmętach i zgliszczach, po wielu godzinach poszukiwań, prawdopodobnie niedostępny nigdzie indziej chyba, że ktoś przetrzymuje nieświadomie we własnych zbiorach, jedyny i niepowtarzalny herb Barwaldu:

Obrazek

Awatar użytkownika
Acivals Rodin
Mieszkaniec
Posty: 158
Rejestracja: 08 maja 2016, 0:04
Lokalizacja: Barwald

Re: Barwy Barwaldu

Postautor: Acivals Rodin » 25 cze 2016, 12:02

Obrazek
Wieś Barwald

Najbardziej nietypowe miejsce w Królestwie Wurstlandii. W przeciwieństwie do innych miast, jest rządzona przez wójta, lecz nie na tym kończą się różnice. Największą jest wszechogarniający rozgardziasz oraz brak solidnie ukształcowanej tożsamości Barwaldzkiej. Aby stać się Barwaldczykiem musisz spełnić zasadniczo dwa warunki: wychylić pół litra Okowity bez popitki, a potem trafić do własnego łóżka. W takim układzie wyjątkowo luźna w Królestwie Wurstlandii nomenklatura społeczno-tytularna ulega w Barwaldzie całkowitemu rozprzężeniu. Nad wszystkim czuwa praktycznie nie ukrócona władza wójta, która sprowadza się do patrzenia z optymizmem lub pesymizmem, jak wszystko psioczeje.

Historia

Początki wsi sięgają czasów Cesarstwa Barwaldzkiego, którego była stolicą. Nazwę zawdzięcza cesarzowi Barwaldowi I, który zlecił budowę osady. Świadczą o tym wykopaliska prowadzone na terenie guberni. Jednak wiele lat później stolicę przeniesiono do dawnej stolicy - Grillgerat. Wtedy też według jednych zaczęła biednieć, zaś według optymistycznej propagandy Barwaldu, to inni w końcu zaczęli się bogacić.

Barwald niejednokrotnie był Mekką Historyków, czy to samozwańczych czy uniwersyteckich czy pomieszania jednych z drugimi czyli komisji historycznych. Na dwa miesiące rozkopano Barwald wszerz szukając archeologicznych skarbów, po czym na podstawie kilku srebrnych łyżeczek, jabłek oraz buzdyganu określono całą historię Królestwa Wurstlandii. Urządzone w wsi festyny historyczne miały przypominać o doniosłej roli Barwaldu w poszerzaniu wiedzy historycznej.
(-) Acivals Rodin
ObrazekObrazek
Zważ to dusza moja,i zamknij drzwi swoich zmysłów, abyś mogła usłyszeć, co w tobie mówi twój Pan i Bóg.


Wróć do „Barwald”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron