Statek widmo

Opustoszałe miasto portowe. Czasami zawita tu mały statek rybacki.

Moderator: Johan Calgari

Awatar użytkownika
Piraci
Posty: 18
Rejestracja: 06 maja 2016, 16:36

Statek widmo

Postautor: Piraci » 12 maja 2016, 18:30

Na wieczór pojawiła się gęsta mgła. Do portu powoli podpłynął statek. Nikt nie dostrzegł go od razu, stąd też jego nagłe zacumowanie wywołało poruszenie. Niektórzy mieszkańcy od razu zaczęli ewakuować się do swoich domostw, aby skryć się w piwnicach, inni zaś próbowali zidentyfikować czyj jest to statek. Na maszcie powieszona była biała bandera w geście poddania się. Kilka szczebli niżej widniała druga, owa bandera:
Obrazek
Statek wydawał się opuszczony, a wyglądał jakby dopiero co uszedł z bitwy. W znacznej części burty widniały dziury po kulach armatnich, żagle były przypalone, dziurawe i ledwo się trzymały. Nikt nie wychodził ze statku przez dłuższy czas, oraz żaden mieszkaniec nie odważył się sprawdzić jaka sytuacja się prezentuje na nim.

Awatar użytkownika
Krwawy Kapłan
Posty: 56
Rejestracja: 03 lut 2017, 16:16

Re: Statek widmo

Postautor: Krwawy Kapłan » 03 lut 2017, 21:09

Obrazek

Nagle nad opuszczonym statkiem pojawiły się czarne kruki, które przysiadły sobie grzecznie na przypalonych masztach poturbowanego okrętu i zachowywały się jakby czekały na dalsze rozkazy.

Mieszkańcy zamieszkali w pobliżu przystani, gdzie ów okręt został przycumowany zaczęli zamykać się w swoich domach zostawiając zapalone świeczki w oknach jako znak, że światłość ich obroni przed ciemnością skrywającą się na statku.


Wróć do „Porto de Pesca”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron