Rozporządzenie nr I/1516

Dawny Królewski Uniwersytet
Edukacja, ochrona dzieł i wsparcie twórczości mieszkańców.

Moderator: Ludwik Bourbon

Awatar użytkownika
Acivals Rodin
Mieszkaniec
Posty: 158
Rejestracja: 08 maja 2016, 0:04
Lokalizacja: Barwald

Rozporządzenie nr I/1516

Postautor: Acivals Rodin » 03 lip 2016, 19:41

Rozporządzenie Departamentu Kultury
nr.I/1516
z dnia 3 lipca 1516 roku
o świętach religijnych i państwowych Królestwa Wurstlandii§1 Niniejsze święta religijne i państwowe obowiązują na terenie Królestwa Wurstlandii.

§2 Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia i podpisania przez Doradcę Koronnego Departamentu Kultury.

§3 Obchodzenie świąt państwowych jest obowiązkiem każdego Wurstlandczyka.

§4 Departament Kultury wyróżnia następujące święta religijne:

Święta religijne
uroczyste dni, podczas których oddaje się szczególną cześć bóstwom.

- Obrzędy Wursta

- Obrzędy Airelle

30 listopada przewidziane jest huczne biesiadowanie, poparte grami i zabawami. Obrzędy Airelle trwają 3 dni. Tego dnia nad Królestwem Wurstlandii unoszą się duże pokłady magii. Z związku z tym prowadzone są wróżby.

- Święto Hazela
Święto odbywa się 6 grudnia. W tym dniu do Królestwa przybywa skrzat Hazel. Skrzat wymyśla śmieszne zagadki bądź zadania dla mieszkańców. Za udzielenie poprawnej odpowiedzi przez mieszkańca, otrzymuje on odznaczenie w postaci Zielonego Hazela oraz nagrodę pieniężną.

§5 Departament Kultury wyróżnia następujące święta państwowe.

Święta państwowe
dni związane z historią Królestwa Wurstlandii, tradycjami i kulturą państwową. Są to dni wypełnione oficjalnymi uroczystościami i obchodami.

- Odrodzenie Królestwa Wurstlandii 3 maja
Upamiętnia rocznicę odzyskania niepodległości przez Naród Wurstlandzki 29 maja 1510r. oraz wspomina dzień narodzin Nowej Wurstlandii. Dzień ten, jest dniem wolnym od pracy. Obchody dzielą się na część oficjalną i nieoficjalną. Główne obchody- część oficjalna, z udziałem najwyższych władz , odbywają się w stolicy, Podczas trwania części oficjalnej, Król i Królowa wygłasza mowę do społeczeństwa i zapraszają do wspólnego spędzenia czasu na zabawach; po czym następuje honorowa salwa armat.

- Rocznica ceremonii zaślubin i koronacji Ludwika II Bourbona oraz Imeldy D’arc, zakończenie okresu bezkrólewia 17 Czerwca,
Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń związane z Rodziną królewską. Pokazują nam , jak mamy pielęgnować nasze relacje.


- Święto Symboli Narodowych 6 sierpnia
Ważnymi wurstlandzkimi symbolami narodowymi są flaga, herb i hymn. Ten szczególny dzień promuje eksponowanie flagi i herbu na forum. Każdy mieszkaniec, tego dnia, winien posiadać ze sobą (np., w sygnaturze) jeden ze symboli.

- Święto Armii 15 grudnia
W stolicy, Wurststadt organizowana jest defilada wojskowa, prowadzona przez Rotmistrza. Przemarsz wojska odbywa się przez centrum stolicy Wurstlandii, kierując się na rynek miastowy. Każda formacja salutuje stojącej w balkonie ratuszowym parze królewskiej. Po oddaniu hołdu władcom, wojska ustawiają się się na rynku. Żołnierze maszerują w ściśle określonym szyku.Defilada kończy się salwą armatnią.
Tego dnia odbywa się również rocznica bitwy pod Weermond.

- Święto plonów - 1 września
Święto plonów obchodzone jest co rok, 1 września na terenie wsi Barwald . W tym dniu czas poświęcony jest na obrzędach dziękczynnych za ukończenie żniw i prac polowych. Święto poświęcone jest zbiorom zbóż w czasie którego dziękuje się bogom za plony i prosi się o jeszcze lepsze w przyszłym roku. Święto rozpoczyna się orszakiem chłopstwa odświętnie ubranych, niosących na ramionach przybrane kwiatami, wyczyszczone kosy i sierpy. W tym samym czasie, chłopi wykonują wieniec z pozostawionych na polu zbóż, wsadzając w nim jaja, chleb, dzban mleka itd. I ofiarują go Królowi. Natomiast Chłopki wykonują bukiety z jarzębiny , owoców, kwiatów, kolorowych wstążek itd .Bukiety podpala i wrzuca się do wody.Po obrzędach organizowane są biesiady z poczęstunkiem i tańcami.[/center]

Podpisano
(-) Acivals Rodin
Doradca Koronny Departamentu Kultury
(-) Acivals Rodin
ObrazekObrazek
Zważ to dusza moja,i zamknij drzwi swoich zmysłów, abyś mogła usłyszeć, co w tobie mówi twój Pan i Bóg.

Awatar użytkownika
Acivals Rodin
Mieszkaniec
Posty: 158
Rejestracja: 08 maja 2016, 0:04
Lokalizacja: Barwald

Re: Rozporządzenie nr I/1516

Postautor: Acivals Rodin » 26 lip 2016, 20:28

Aneks nr 1
rozporządzenia nr I/1516

W niniejszym aneksie wyróżnia się zmianę okresu świętowania Symboli Narodowych - sierpień
Ważnymi wurstlandzkimi symbolami narodowymi są flaga, herb i hymn. Sierpień to szczególny miesiąc. Promuje i eksponuje flagę i herb na forum. Każdy mieszkaniec, tego miesiąca, winien posiadać ze sobą (np., w sygnaturze) jeden ze symboli
Aneks obowiązuje od dnia podpisania Doradcy Koronnego .


(-) Acivals Rodin
(-) Acivals Rodin
ObrazekObrazek
Zważ to dusza moja,i zamknij drzwi swoich zmysłów, abyś mogła usłyszeć, co w tobie mówi twój Pan i Bóg.


Wróć do „Inkunabuł Wurstlandzki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron