Turniej szachowy

Usiądź przyjacielu i opowiedz swoją historię

Moderator: Karczmarz

Awatar użytkownika
Jan Kmicic
Król

Turniej szachowy

Postautor: Jan Kmicic » 21 maja 2016, 15:08

Kmicic siedząc przy piwie wraz z Dorianem zastanawiali się, czy w Królestwie byliby chętni na wzięcie udziału w turnieju szachowym, albo innych zawodach - Można by zorganizować jakieś zawody, np. w związku ze świętem niepodległości, które mamy w następną niedzielę. Tylko gorzej z nagrodą, musiałby wystarczyć na razie chyba sam tytuł mistrza :p

Awatar użytkownika
Dorian Luther
Mieszkaniec

Re: Turniej szachowy

Postautor: Dorian Luther » 21 maja 2016, 15:23

Festiwal Szachowy dawniej był rozgrywany co roku w Wurstlandii. Ta gra królów cieszyła się popularnością nie tylko w kraju. Na każdym turnieju pojawiali się goście zagraniczni. Przywrócenie tych rozgrywek byłoby być dość dobrym posunięciem przy nawiązaniu relacji z innymi mikronacjami. Tytuł arcymistrza szachowego oraz weksel opiewający na 100D za pierwsze 50D za drugie i 20D za trzecie miejsce, mogłyby sprawić że znaleźliby się chętni do udziału. :D

Awatar użytkownika
Dorian Luther
Mieszkaniec

Postautor: Dorian Luther » 22 maja 2016, 17:43

No to mamy już 3 chętnych :)

Awatar użytkownika
Jan Kmicic
Król

Postautor: Jan Kmicic » 23 maja 2016, 18:03

Tylko żeby nie było tak, że zwalisz konia i koniec partii ;)

Ivan von Lichtenstein
Mieszkaniec

Postautor: Ivan von Lichtenstein » 23 maja 2016, 18:08

Zgłaszam się do turnieju! :)

Awatar użytkownika
Jan Kmicic
Król

Postautor: Jan Kmicic » 23 maja 2016, 19:12

Widzę, że i zagranica się interesuje naszym turniejem :) Cieszę się bardzo. Czy waćpan może zdradzi, skąd pochodzi i co go do nas sprowadza? Czyżby wizyta specjalnie na turniej? :)

Ivan von Lichtenstein
Mieszkaniec

Postautor: Ivan von Lichtenstein » 23 maja 2016, 23:14

Ależ oczywiście! Gdzie podziały się moje maniery?
Imię moje to Ivan von Lichtenstein, syn Teodozjusza Arpeda i Karoliny von Lichtenstein. Pochodzę z Królestwa Baridasu, ale działam także aktywnie w Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Rzeczpospolita jest klimatycznie i narracyjnie bardzo podobna do Wurstlandii, wszak mniej więcej tylko 300 lat różnicy, ale rozwinięte rycerstwo, miecze, brak samolotów. W Baridasie jest już nowocześniej, ale także jest to mikronacja która przywiązuje ogromną wagę do tradycji i historii. Krótko mówiąc, przybywam tutaj by się rozejrzeć, poznać jakieś ciekawe osoby, wypić kufel czy dwa piwa, posmakować czy winnice dają dobre wina. Może zostanę tu na dłużej, ale póki co rozglądam się za jakimś zajęciem, bo z tego co zauważyłem to DPL czy liberty nie mają tutaj takiego dobrego kursu, bym mógł wykupić lepszy pokój niż malutka kanciapa na pierwszym piętrze gospody.

Ivan von Lichtenstein
Mieszkaniec

Postautor: Ivan von Lichtenstein » 24 maja 2016, 14:22

Ivan von Lichtenstein przysiadł przy stoliku, po czym zakupił butelkę najlepszego trunku w Wurstlandii.
- Moja matka ogłosiła całkiem niedawno swoje odejście z Mikroświata. Nas wszystkich bardzo to smuci, wiele ta osoba bowiem zrobiła dla wielu osób. Cały Mikroświat ją opłakiwał, jednakże wszyscy liczymy na jej powrót. Sprawa szerzej opisana jest przez moją matkę na forum Księstwa Sarmacji (http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f= ... 99#p216899). A tymczasem, wypijmy za jej spokojne życie w nieistniejącym realu!
To mówiąc, mężczyzna wzniósł do góry szklanicę z alkoholem.

Ivan von Lichtenstein
Mieszkaniec

Postautor: Ivan von Lichtenstein » 24 maja 2016, 18:56

Miłościwy Panie, nie rozumiem jedynie aluzji do patologicznej rodziny. Skąd to twierdzenie?

Ivan von Lichtenstein
Mieszkaniec

Postautor: Ivan von Lichtenstein » 24 maja 2016, 21:52

Nie wiem skąd teoria że JKM był synem mojej matki, ale znam dane swoich braci i sióstr. Jest ich stosunkowo mało. A o mężu nie było słychać, ponieważ był wzięty rozwód.

Wróć do „Karczma Złoty Sierp”