Stara stocznia

Obiekt wojskowy. Stocznia produkująca statki do celów wojskowych.

Moderator: Jan Kmicic

Awatar użytkownika
Jan Kmicic
Król
Posty: 517
Rejestracja: 03 maja 2016, 13:48
Lokalizacja: Wurstreich

Re: Stara stocznia

Postautor: Jan Kmicic » 21 mar 2017, 16:39

Cały dzień żołnierze pracowali nad porządkami w stoczni. Sterta śmieci, starych desek i starych materiałów leżały na stercie, którą z kolei inni ładowali na wozy. Stocznia znowu zaczęła żyć, żołnierze z batalionu inżynierskiego zajęli się dokończeniem budowy dwóch statków.

Drwal Ignacy
Posty: 7
Rejestracja: 08 cze 2016, 23:17

Re: Stara stocznia

Postautor: Drwal Ignacy » 21 mar 2017, 19:54

Do stoczni przybył drwal Ignacy wraz z kilkoma pracownikami, którzy przywieźli drewno do budowy statków. Przy bramie okazali wartownikowi królewski dokument, który zezwalał drwalowi i jego pomocnikom na teren wojskowy. Z pomocą żołnierzy rozładowali belki i deski oraz za zgodną chorążego który dowodził obsługą stoczni poszli obejrzeć szkielety nowych okrętów. Mimo, że statki były dopiero zaczęte, wyglądały wspaniale, były pokaźnych rozmiarów. Drwal w głowie przeliczał ile dębiny musi jeszcze przywieźć żeby obić deskami oba okręty, ale przerwał gdyż pomylił się w liczeniu, za duże to były liczby na jego prostą głowę.

Drwal Ignacy
Posty: 7
Rejestracja: 08 cze 2016, 23:17

Re: Stara stocznia

Postautor: Drwal Ignacy » 23 kwie 2017, 14:33

W ostatnich dniach zwodowano trzy nowe okręty wojenne zaprojektowane przez samego króla. Są to bliźniacze statki typu Wurst-01, posiadające cztery maszty, mogące zabrać na pokład po 10 armat, 40 żołnierzy wraz z ich uzbrojeniem osobistym w postaci muszkietów i pistoletów. Drwal Ignacy przyglądał się nowym okrętom, które robiły ogromne wrażenie. Niedługo ma być uroczystość nadania imion statkom, które miał wymyślić Król. Następnie po tym statki mają być przyjęte w skład armii.

Awatar użytkownika
Jan Kmicic
Król
Posty: 517
Rejestracja: 03 maja 2016, 13:48
Lokalizacja: Wurstreich

Re: Stara stocznia

Postautor: Jan Kmicic » 03 lis 2017, 15:56

Rzemieślnicy pracujący w stoczni w ostatnich dniach wybudowali 5 nowych łodzi rybackich, wyprodukowanych z drzewa pochodzącego z tartaku w Barwaldzie, który należy do Jana Kmicica.

Nowe łodzie zostały zacumowane w Porcie de Pesca, gdzie Kmicic najął czekających tam rybaków do pracy. Chłopi do tej pory łowili ryby tylko przy brzegu, mając do dyspozycji jedynie stare wędki. Przy brzegu ryby jednak nie brały, a rybacy nie mieli czym wypłynąć na głębokie wody. Stare okręty rybackie zostały zniszczone bądź skradzione przez piratów, lecz teraz dzięki nowym okrętom Wurstlandia będzie miała znowu świeże śledzie, łososie, dorsze i tuńczyki. Zamiast wędek rybacy dostali wojskowe siatki maskujące.

Po kilku godzinach na brzeg Portu rybacy dostarczyli kilkadziesiąt kilogramów ryb, które następnie wozami konnymi zostały dostarczone na rynek miast, gdzie kramarze zajęli się ich sprzedażą. Kilka kilogramów łososi i tuńczyków Kmicic posłał do Wurstreich.


Wróć do „Stara stocznia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron