Świątynia Wursta

Świątynia boga Wursta

Moderator: Arcykapłan

Awatar użytkownika
Arcykapłan

Świątynia Wursta

Postautor: Arcykapłan » 18 maja 2016, 12:53

Obrazek
Świątynia Boga Wursta
Ukryta w centralnym miejscu gór Urnam, w pobliżu źródeł rzek Dyendr i Mranga, niewielka świątynia na czubku której podtrzymywany jest ciągły płomień. W świątyni przebywało kilku kapłanów odprawiających modły, oraz paru gorliwych wyznawców.

Główne założenia:
  1. Wurst jest jedynym i najwyższym bóstwem Wiary, panem światłości życia, sprawiedliwym i potężnym.
  2. Wiara nie wymaga żadnych danin czy jałmużny, a jedynie zwalczania jej wrogów.
  3. Wurst zabrania zabójstwa bezbronnych!
  4. Świątynia jest azylem dla swych wyznawców. Armia czy sądy nie mogą nikogo stąd siłą wyrwać. Tylko Wurst może nas sądzić!
  5. Poza świątynią każdy wyznawca w chwili osądu, może powołać się na próbę walki - honorowaną przez każdego, formę pojedynku na śmierć i życie w celu dowiedzenia swoich racji. Próba ta może być przeprowadzona osobiście bądź przez reprezentantów.
  6. Najwyższym hierarchą Wiary jest Arcykapłan, dzierży on Wielką Księgę Wiary rozwiewającą wszelkie wątpliwości.
Hierarchia Wiary:
  1. Arcykapłan
  2. Kapłani
  3. Wojownicy Wursta
  4. Wyznawcy
Kapłan Wursta:
Obrazek

Spis wyznawców:
  1. Jan Władysław Kmicic
  2. Ludwik Bourbon
  3. Martin Dorian Castiel Vilander da Firenza y Luther
Złożenie wyznania:

Kod: Zaznacz cały

Niech potężny Wurst przegna mych wrogów i prowadzi mnie przez światłość życia. Ja, ...... ......, będę bronić Wiary ze wszystkich sił, aż do końca swych dni. Let khüchirkheg Wurst Minii daisnuudyg khööj, amidralyn gerleer namaig khürgej baina. Bi, ...... ......, bi ööriin ödrüüdiin tögsgöl khürtel tüünii bükh khüch chadal Itgel khamgaalj bolno.
Ostatnio zmieniony 18 maja 2016, 22:21 przez Arcykapłan, łącznie zmieniany 1 raz.
Arcykapłan Boga Wursta
Młot na wrogów Wiary

Awatar użytkownika
Jan Kmicic
Król

Re: Świątynia Wursta

Postautor: Jan Kmicic » 18 maja 2016, 21:39

Niech potężny Wurst przegna mych wrogów i prowadzi mnie przez światłość życia. Ja, Jan Władysław Kmicic, będę bronić Wiary ze wszystkich sił, aż do końca swych dni.

Let khüchirkheg Wurst Minii daisnuudyg khööj, amidralyn gerleer namaig khürgej baina. Bi, Jan Władysław Kmicic, bi ööriin ödrüüdiin tögsgöl khürtel tüünii bükh khüch chadal Itgel khamgaalj bolno.

Awatar użytkownika
Ludwik Bourbon
Arystokrata

Postautor: Ludwik Bourbon » 18 maja 2016, 22:02

Niech potężny Wurst przegna mych wrogów i prowadzi mnie przez światłość życia. Ja, Ludwik Bourbon, będę bronić Wiary ze wszystkich sił, aż do końca swych dni.

Let khüchirkheg Wurst Minii daisnuudyg khööj, amidralyn gerleer namaig khürgej baina. Bi, Ludwik Bourbon, bi ööriin ödrüüdiin tögsgöl khürtel tüünii bükh khüch chadal Itgel khamgaalj bolno.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Dorian Luther
Mieszkaniec

Postautor: Dorian Luther » 18 maja 2016, 22:13

Niech potężny Wurst przegna mych wrogów i prowadzi mnie przez światłość życia. Ja, Martin Dorian Castiel Vilander da Firenza y Luther, będę bronić Wiary ze wszystkich sił, aż do końca swych dni.

Let khüchirkheg Wurst Minii daisnuudyg khööj, amidralyn gerleer namaig khürgej baina. Bi, Martin Dorian Castiel Vilander da Firenza y Luther, bi ööriin ödrüüdiin tögsgöl khürtel tüünii bükh khüch chadal Itgel khamgaalj bolno.

Awatar użytkownika
Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » 18 maja 2016, 22:24

Wurster khavsralt tany chin ünench bayarladag. Ta Itgelee khamgaalakh boltugai! -a nowi wyznawcy zrozumieli to dokładnie jako: "Wursta raduje wasze oddanie. Niech was Wiara chroni!"
Arcykapłan Boga Wursta
Młot na wrogów Wiary

Marietta della Veronese

Postautor: Marietta della Veronese » 04 kwie 2017, 10:12

Niech potężny Wurst przegna mych wrogów i prowadzi mnie przez światłość życia. Ja, Marietta della Veronese, będę bronić Wiary ze wszystkich sił, aż do końca swych dni.

Let khüchirkheg Wurst Minii daisnuudyg khööj, amidralyn gerleer namaig khürgej baina. Bi, Marietta della Veronese, bi ööriin ödrüüdiin tögsgöl khürtel tüünii bükh khüch chadal Itgel khamgaalj bolno.

Euzebiusz z Cezarei

Postautor: Euzebiusz z Cezarei » 04 kwie 2017, 17:45

Wy się módlcie, a mnie niech będzie zabrane. :P

Marietta della Veronese

Postautor: Marietta della Veronese » 18 kwie 2017, 19:52

Pomodlę się za CIEBIE, a raczej za Twoją, kolejną, ciekawą postać. :D

Wróć do „Świątynia Wursta”